Kurator w „Wiośnie”? To może być trudne

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód wystąpiła z wnioskiem o ustanowienie kuratora dla stowarzyszenia „Wiosna”.

Wpłynięcie wniosku potwierdza biuro prasowe Sądu Okręgowego w Krakowie. Sprawa ta, z uwagi na społeczne zainteresowanie, może zostać rozpoznana w ciągu około dwóch tygodni. Jednak, według naszych ustaleń, może to nie być proste z powodu braku chętnych. W takiej sytuacji sąd może zwrócić się do Okręgowej Rady Adwokackiej o wskazania kuratora.

– Zachodzą wątpliwości co do stanu prawnego składu zarządu stowarzyszenia – tłumaczy prokurator Janusz Hnatko.

Wątpliwości

Aktualnie jako prezes zarządu i jedyny członek zarządu w rejestrze wpisany jest ks. Grzegorz Babiarz.

– Nasze postępowanie jest spowodowane wątpliwościami co do tego, czy ks. Babiarz został skutecznie powołany 4 lutego 2019 roku na stanowisko prezesa zarządu, jak również czy walne zgromadzenie członków stowarzyszenia, które odbyło się 11 lutego zostało skutecznie zwołane – mówi rzecznik prokuratury okręgowej.

Wątpliwości dotyczą także skuteczności odwołania księdza z pełnienia funkcji i ponownego powołania na to stanowisko Joanny Sadzik, a także czy skuteczne było wycofanie przez pozostałych członków zarządu oświadczeń o rezygnacji z członkostwa.

comments powered by Disqus