Letni sezon na lotnisku. 9 nowości w ofercie

Perugia fot. pixabay.com

Już od niedzieli 26 marca pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli skorzystać z oferty 144 połączeń, w tym z dziewięciu nowych.

W sezonie LATO 2023 pasażerowie będą mieli okazję odwiedzić 106 miast w 33 krajach. Powitamy też dwóch nowych przewoźników: Turkish Airlines i Air Serbia.

– Przełom marca i kwietnia to czas, gdy zaczynamy myśleć o wakacjach i letnim wypoczynku, a branża lotnicza rozpoczyna sezon LATO202 – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. – Jestem pewien, że każdy pasażer znajdzie wymarzone połączenie z Krakowa, a turyści z całego świata będą mogli ponownie tłumnie odwiedzić Kraków i Małopolskę. Już w czerwcu rozpoczną się też Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023, podczas których sportowcy zawitają do Polski, a potem  powrócą do swoich krajów z wspaniałymi wrażeniami z pobytu w naszym regionie – dodaje.

Nowości w Kraków Airport

Nowością w sezonie letnim będzie uruchomienie trasy Kraków – Stambuł. 27 kwietnia wystartuje połączenie do Stambułu oferowane przez PLL LOT, a od 1 maja na tej samej trasie polecimy z nowym przewoźnikiem – Turkish Arlines. Połączenie do Stambułu oferuje pasażerom Kraków Airport szereg możliwości przesiadkowych na dalsze loty.

Linia lotnicza Ryanair proponuje nowe połączenia do Belfastu, Lourdes, Memmingen, Perugii, Poznania, Rodos, Tuluzy i Warny.

Od sezonu letniego 2023 roku także Wizz Air uruchomi nowe połączenie do Lyonu, a także do Malagi.

Lato 2023 to także powitanie drugiej nowej linii lotniczej – Air Serbia - która zacznie operować na trasie Kraków – Belgrad.