Lewica nie chce państwa rządzonego arbitralnie

kandydaci Lewicy fot. materiały prasowe
Maciej Gdula, Daria Gosek-Popiołek i Joanna Lipińska-Piekarska otwierają listę Lewicy w okręgu wyborczym numer 13 do Sejmu. We wtorek mówili o swoim programie.

– Wybory do Parlamentu Europejskiego pokazały, że Polki i Polacy są gotowi na odważną politykę. Dzięki lewicowym partiom do debaty trafiły kwestie związane z prawami kobiet, zmianami klimatu czy transportu publicznego w małych miastach. Teraz chcemy, żeby o tych sprawach głośno mówić w parlamencie – mówił profesor Maciej Gdula, który wystartuje z pierwszego miejsca.Były kandydat Wiosny do PE podkreślał, że nie będzie zgody na to, by wolność była rozumiana jako możliwość obrażania grup mniejszościowych.

– Nie chcemy państwa rządzonego arbitralnie przez jedną osobę. Potrzebujemy współpracy różnych grup i ich energii do zmieniania Polski. Nie możemy już dłużej wielkich problemów, jak katastrofa klimatyczna czy problem starzenia się społeczeństwa, zamiatać pod dywan. Musimy połączyć siły i się z nimi zmierzyć – apelował.

O sprawach bliskich każdemu

Daria Gosek-Popiołek, która w 2018 roku startowała w wyborach na prezydenta Krakowa, podkreślała, że program Lewicy wynika z doświadczeń kandydatów jako mieszkanek, aktywistek, działaczy, polityków czy naukowców. – Będziemy komitetem, który nie boi się mówić o wyzwaniach, takich jak katastrofa klimatyczna, i rozwiązaniach: dobrym transporcie zbiorowym, walce z betonowaniem miast, ekologicznych rozwiązaniach. Będziemy mówić o ochronie zdrowia, sytuacji polskich rodzin. O sprawach bliskich każdemu – mówiła Gosek-Popiołek.

Wybory parlamentatne odbędą się w niedzielę 13 października. Okręg nr 13 do Sejmu obejmuje powiaty krakowski, olkuski i miechowski.

comments powered by Disqus