Łódź Zarządu Zieleni Miejskiej będzie służyć policji

Słynna łódź, którą kupił w tym roku Zarząd Zieleni Miejskiej, jest już w Krakowie. W dniach, kiedy nie będzie potrzebna pracownikom ZZM, skorzystają z niej policjanci.

Zarząd Zieleni Miejskiej wydał na tę łódź 200 tysięcy złotych, co spotkało się z falą krytyki. Urzędnicy argumentowali wówczas, że sprzęt przyda się m.in. do obsługi tramwaju wodnego czy innych prac związanych z należącymi do miasta zbiornikami wodnymi. Według ich wyliczeń, wykonanie tych zadań własną łodzią będzie w dłuższej perspektywie tańsze, niż zlecanie ich na zewnątrz.

Na początku maja zastępca komendanta wojewódzkiego małopolskiej policji zwrócił się do ZZM z prośbą o nieodpłatne użyczenie łodzi na potrzeby komisariatu wodnego. Argumentował to m.in. możliwością podniesienia bezpieczeństwa w rejonie położonych w Krakowie akwenów.

Teraz łódź jest już zacumowana przy brzegu Wisły, przy komisariacie wodnym. – W dniach, kiedy nasza łódź nie będzie wykorzystywana przez jednostkę miejską, będzie służyła mundurowym – informuje dyrektor ZZM Piotr Kempf.

Łódź zacznie służyć po podpisaniu umowy i uzyskaniu wszystkich potrzebnych pozwoleń.

comments powered by Disqus