Lotnisko podsumowuje sierpień. Jesienią ruszą kolejne połączenia

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W sierpniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 462 919 pasażerów. To o 41% mniej niż w sierpniu 2019 roku, ale o połowę więcej niż w tym samym miesiącu w roku 2020.

– Wierzymy, że kolejne miesiące przyniosą dalszą, konsekwentną odbudowę siatki połączeń, choć wszyscy zdajemy sobie sprawę, ile jeszcze wyzwań przez nami – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Do Kraków Airport powrócili  w sierpniu tacy przewoźnicy jak: British Airways z połączeniem Kraków – Londyn Heathrow, a także Scandinavian Airlines do Kopenhagi. We wrześniu zapowiadany jest powrót  połączenia Wizz Air do Kutaisi.

Nowe połączenia w sezonie Zima 2020/21

Od 31 października w sezonie Zima 2021/2022 Ryanair uruchomi połączenie do Ankony. Będzie tam można polecieć dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele.

Z Krakowa do Budapesztu, także dzięki Ryanair, będziemy podróżować od 1 listopada w poniedziałki, środy i piątki. Tego samego dnia uruchomione zostanie połączenie do Lille, dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki.

Od 31 października linia lotnicza Ryanair uruchomi również nowe połączenie do Newcastle, jednego z największych miast w północno-wschodniej Anglii.