Ludowe banknoty za euro

fot. KWP w Krakowie
Zawodowy oszust został złapany w Krakowie. Skusił turystów dobrym kursem walut. Jednak zamiast złotówek otrzymali nic niewarte papierki z minionej epoki.

Na policję zgłosiła się para turystów. Opowiedzieli funkcjonariuszom, że podczas sprawdzania kursów walut pod jednym z kantorów, podszedł do nich mężczyzna. Zaoferował wymianę gotówki i zaproponował bardzo korzystne warunki.

– Para zdecydowała się na uliczną transakcję. Obcokrajowcy wręczyli oszustowi 50 euro, a w zamian otrzymali dwa banknoty o nominale 10 złotych oraz jeden banknot 200-złotowy. Jednak gdy poszli do sklepu, dowiedzieli się, że pieniądze są nieważne – mówi Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Pracę policji ułatwił monitoring. I kilka dni temu funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego. – Mężczyzna został zauważony, gdy kręcił się obok jednego z kantorów. To 53-letni mieszkaniec Gdańska, który był poszukiwany do odbycia kary za wcześniejsze oszustwa – informuje Gleń.

Przy zatrzymanym policjanci zabezpieczyli gotówkę w obcej walucie oraz pieniądze, które używane były przed denominacją. Podejrzany trafił do zakładu karnego, odbywa zasądzoną karę za wcześniejsze oszustwa.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus