Magistrat wyciągnął wnioski po powodzi. Tym razem miasto ma być przygotowane

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W niedziele zebrał się miejski zespół zarządzania kryzysowego. Jak poinformował magistrat, trwa kontrola krat przed kolektorami a także ustawiono magistralę, która ma umożliwić odpompowanie wody z rejonów Starego Prokocimia.

Urzędnicy w specjalnym komunikacie podali, że na polecenie prezydenta Krakowa zebrał się zespół zarządzania kryzysowego. Wszystko ze względu na niepokojące prognozy pogody. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnymi burzami z deszczem. – W pełnej gotowości są zarówno Państwowa Straż Pożarna, jak i służby miejskie – podkreślają.

Pracownicy magistratu zapewniają, że trwa kontrola i ewentualne oczyszczanie krat przed kolektorami. W miejskich magazynach przeciwpowodziowych od rana trwało napełnianie 1500 worków z piaskiem, które będą potem rozwożone w zagrożone miejsca.

– Wczesnym popołudniem z magazynów wydano także strażakom dodatkowe pompy o wysokiej wydajności – czytamy w komunikacie.

Urzędnicy podali, że podczas posiedzenia zespołu podjęto decyzję o rozłożeniu jeszcze przed załamaniem pogody przez straż pożarną magistrali, która umożliwi odpompowanie wody zbierającej się w rejonie ulicy Udzieli.

comments powered by Disqus