Małopolska bez konserwatora zabytków

Siedziba Małopolskiego Konserwatora Zabytków

Doktor Aneta Borowik złożyła rezygnację z funkcji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie. Stanowisko objęła zaledwie trzy miesiące temu.

Jak udało się ustalić portalowi LoveKraków.pl, Aneta Borowik będzie kierować Wojewódzkim Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie tylko do 2 lutego.

Borowik objęła stanowisko po Janie Janczykowskim. Poprzedni dyrektor przeszedł na emeryturę po tym jak Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wytykało brak skutecznej ochrony konserwatorskiej w Zakopanem czy kontrowersje związane z budową hoteli przy ulicy Stradomskiej w Krakowie.

Informacje LoveKraków.pl potwierdza Joanna Paździo, rzecznik Wojewody Małopolskiego. –Dyrektor Aneta Borowik złożyła rezygnację, została ona przyjęta przez pana wojewodę Piotra Ćwika – mówi.

Przedstawicielka urzędu wojewódzkiego informuje, że Aneta Borowik przestanie pełnić dotychczasową funkcję z dniem 2 lutego. – Powodów składania rezygnacji co do zasady nie podajemy. Są to sprawy kadrowe – podkreśla.

– Do momentu powołania nowego konserwatora obowiązki te pełni pani Dominika Długosz, zastępca małopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków – dodaje Paździo.

comments powered by Disqus