Małopolska. Punkty szczepień w 182 gminach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie informuje, że ponad 90 proc. mieszkańców ma zapewniony dostęp do szczepień blisko swojego domu.

W piątek (11 grudnia) NFZ zakończył, trwający od 4 grudnia, nabór do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Placówki, które chciały dołączyć do programu, składały elektroniczne formularze. Następnie każdy był sprawdzany w oddziałach NFZ. Najwięcej wniosków złożyły placówki POZ.

Dostęp do punktów szczepień

Małopolski oddział NFZ szczegółowo sprawdził wszystkie wnioski złożone do Narodowego Programu Szczepień. Z oceny wniosków złożonych w naborze wynika, że już w 90 procentach gmin w Małopolsce będą działały punkty szczepień (182 gminy).

–  Dostęp do miejsca szczepienia, blisko swojego miejsca zamieszkania, ma około 90 procent dorosłych mieszkańców Małopolski  –  informuje dyrektor MOW NFZ Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska.

Placówki jeszcze w grudniu potwierdzą gotowość do szczepień. Te, które pozytywnie przeszły kwalifikację, otrzymają elektroniczne potwierdzenie i dołączą do programu. Znajdą się także na wykazach prowadzonych przez Dyrektorów Oddziałów Wojewódzkich Funduszu przy udziale Wojewodów.

–  Najpóźniej do 28 grudnia placówki wyłonione w naborze mają być gotowe – organizacyjnie i kadrowo – do wykonania szczepień – wyjaśnia Fryźlewicz-Chrapisińska. –  Z tego powodu ostateczna lista miejsc, w których będą przeprowadzane szczepienia, może się jeszcze zmienić.

Dodatkowy nabór w Małopolsce

17 grudnia dyrektor MOW NFZ ogłosiła dodatkowy nabór do udziału w Narodowym Programie Szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w Małopolsce. Nabór będzie prowadzony w konkretnych gminach, w których jeszcze nie ma punktu szczepień. W Małopolsce jest to 26 gmin.

Formularze zgłoszeniowe będą przyjmowane do 22 grudnia, do północy. Ocena złożonych wniosków potrwa do 24 grudnia.

–  Zależy nam, aby każdy dorosły mieszkaniec Małopolski, niezależnie czy mieszka w gminie miejskiej czy wiejskiej miał możliwość wykonania szczepienia jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania – podkreśla Dyrektor Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska.

News will be here