Mały Rynek plenerową salą kinową. W repertuarze najlepsze animacje

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
25 lipca na Małym Rynku startuje kolejna edycja krakowskich dni animacji, czyli Kraków Summer Animation Days. W programie najlepsze filmy z różnych krajów świata.

To już kolejna propozycja plenerowego kina. Tym razem do zobaczenia najlepszych animacji zachęca Fundacja Etiuda & Anima, organizator Kraków Summer Animation Days. Mały Rynek od 25 do 28 lipca stanie się miejscem pokazów filmów pod chmurką.

Animacje z różnych stron świata

Podczas trzech wieczorów zostaną wyświetlone animowane filmy m.in. z z Kanady, Korei, Niemiec, Argentyny, Francji, Danii, Holandii, USA, Rosji, Słowenii, Estonii, Szwajcarii.

– Zobaczymy krótkie metraże nagrodzone i wyróżnione podczas festiwali animacji: holenderskiego KLIK+HAFF, duńskiego VOID Film Festival, polskich – MFF Etiuda&Anima oraz Animator, austriackich – Tricky Woman oraz Ars Electronica – wymieniają organizatorzy.

Ważnym punktem w repertuarze będzie prezentacja laureatów w dziedzinie animacji Emile Awards - 2018 - European Animation Awards. W programie również najnowsze pełnometrażowe animacje, czyli „Seder Masochism” w reż. Niny Paley, „Ruben Brandt, kolekcjoner” w reż. Milorada Krstića oraz „Szwajcar Chris” w reż. Anji Kofmel.

Mapping Małego Rynku

W trakcie wydarzenia odbędzie się również pokaz mappingu, który zaplanowano na najbliższą sobotę, 27 lipca. O godzinie 22.00 nastąpi Elewacja-Animacja, która zmieni oblicze Małego Rynku.

– Mapping powstanie podczas trzydniowych warsztatów videomappingu pod okiem Jacka Złoczowskiego, absolwenta ASP Kraków na Wydziale Intermediów – informuje fundacja.

Kraków Summer Animation Days to nie tylko pokazy filmów, ale również warsztaty dla najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach animacji i ilustracji prowadzonych przez Przemysława Liputa w sobotę. Odbędą się w Kamienicy Szołayskich przy pl. Szczepańskim. Obowiązują zapisy (zgłoszenia należy wysyłać na adres: marta.chwalek@etiudaandanima.pl).

Pełny program dostępny na stronie http://www.ksad.pl/program.html

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus