Maturzyści poznali wyniki. W Małopolsce poszło najlepiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznych matur. W województwie małopolskim zdało 85 proc. maturzystów. Krakowski wynik powyżej średniej.

Do tegorocznego egzaminu dojrzałości przystąpiło 247 230 osób. Spośród nich ponad 156 tys. to uczniowie liceów a niespełna 90 tys. techników. W Małopolsce maturę pisało 25 235 absolwentów. W Krakowie 7644 uczniów, 5457 osób w szkołach ogólnokształcących i 2187 w technicznych.

Wśród małopolskich maturzystów 85 proc. może już się cieszyć zakończeniem przygód maturalnych. Dla tych, którym w maju się nie powiodło, czyli dla około 10 proc. jest zgoda na to, aby do matury przystąpili jeszcze raz 20 sierpnia. Niestety, dla tych, którzy nie zdali więcej niż jednego egzaminu, kolejny termin będzie dopiero za rok.

W Małopolsce najlepszym powiatem okazał się powiat wadowicki. Tam zdawalność matur osiągnęła 90 proc. W papieskim mieście do matury przystąpiło 1076 uczniów. Tuż za nimi znalazł się Kraków. Nasi maturzyści poradzili sobie w 88 proc. Prawie 5,5 tys. z nich przygotowywało się do matury przez trzy lata liceum a 2,2 tys. przez cztery w technikum.

comments powered by Disqus