MCK zbuduje muzyczny most między Krakowem a Sejnami

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W ten weekend Międzynarodowe Centrum Kultury świętuje swoje 30. urodziny. W programie zwiedzanie wystaw i koncert. W siedzibie instytucji przy Rynku Głównym zostanie również otwarta księgarnia.

Urodzinowe przyjęcie MCK zorganizuje zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Możliwe będzie spotkanie na żywo w budynku instytucji przy Rynku Głównym, ale i udział w formie wirtualnej.

– Ze względu na pandemię organizujemy skromne obchody 30-lecia. Jednak chcemy zaznaczyć swoją obecność w mieście w ostatni majowy weekend. Serdecznie zapraszamy na wystawę „Nie tylko Bauhaus. Międzywojenna fotografia niemiecka i polskie tropy", a dodatkowo w naszej siedzibie przy Rynku Głównym urządzimy dużą księgarnię, gdzie będzie można kupić nasze publikacje – mówi Agata Wąsowskiej-Pawlik, dyrektorka MCK.

„Instytucje tej samej epoki”

W sobotni wieczór, 29 maja zaplanowano koncert online „Muzyczny most”.

–  Zbudujemy muzyczny most między Krakowem a Sejnami. W jaki sposób? W tym roku 30-lecie istnienia świętuje również Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”. Można więc powiedzieć, że nasze instytucje to dzieci tej samej epoki. Wystąpi Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, a jej występ będzie transmitowany na żywo na naszym facebookowym profilu i platformie Play Kraków – informuje Wąsowska-Pawlik.

Początek wydarzenia o godz. 19.00.

Zwiedzanie za złotówkę

Przez cały weekend w galerii MCK będzie można zwiedzić z przewodnikiem otwartą niedawno wystawę „Nie tylko Bauhaus. Międzywojenna Fotografia niemiecka i polskie tropy” (limit 10 osób na oprowadzanie, wejściówki do pobrania ze strony app.evanea.pl), w cenie symbolicznej złotówki.

W sali „Pod Kruki” otwarta zostanie księgarnia, gdzie będzie można nabyć książki Wydawnictwa MCK oraz plakaty z wystawy „Rośliny i zwierzęta. Atlasy historii naturalnej w epoce Linneusza”.

Nie zabraknie propozycji dla najmłodszych. W programie plastyczne warsztaty w animacji ciągłej w zabytkowych piwnicach MCK, z zachowaniem epidemicznych obostrzeń.

Centrum zainaugurowało działalność 29 maja 1991 roku, podczas konferencji KBWE poświęconej dziedzictwu kulturowemu — pierwszego takiego spotkania Wschodu i Zachodu po zniesieniu żelaznej kurtyny — jako owoc współpracy rządu i samorządu.

 

 

 

 

 

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus