Metodą na policjanta CBŚP wyłudził 150 tys. zł

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pod koniec listopada 2017 roku 80-letnia mieszkanka Krakowa została oszukana przez rozmówcę, który podał się za policjanta CBŚP. Mężczyzna wyłudził 150 tys. zł.

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada 2017. 80-letnia mieszkanka Krakowa odebrała telefon – jej rozmówca podał się za policjanta CBŚP.

–  Twierdził, że prowadzi tajną akcję, mającą na celu ochronę środków pieniężnych zgromadzonych na jej rachunku bankowym. Kobieta uwierzyła w usłyszaną wersję i zdecydowana na współpracę z rzekomym przedstawicielem organów ścigania, wykonywała wydawane jej polecenia. I tak zgodnie z wytycznymi mężczyzny, udała się do placówki finansowej, gdzie uzyskała dostęp internetowy do swojego konta, wpisując do kontaktów numer telefonu oraz adres mailowy uprzednio podane przez rozmówcę – relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Kolejny krok należał już do sprawcy. Z konta kobiety zlecił wykonanie dwóch przelewów  na łączną kwotę 150 tys. zł na zagraniczne rachunki.

–  Po rozmowie z członkami rodzina zaniepokojona seniorka powiadomiła  jednak policję. Na szczęście jedną transakcję udało się anulować. Zatrzymano 35-letniego warszawiaka podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa – informuje Gleń.

5 czerwca br. mężczyzna usłyszał zarzut wyłudzenia od 80-latki kwoty 150 tys. zł. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus