Metropolita zjadł obiad z ubogimi [ZDJĘCIA]

III Światowy Dzień Ubogich w Krakowie fot. Julia Ślósarczyk/LoveKraków.pl
17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przed trzema laty przez papieża Franciszka. Wziął w nim udział abp Marek Jędraszewski.

W Krakowie obchody zostały zaplanowane na trzy dni, od 15 do 17 listopada. Na Małym Rynku stanął Namiot Spotkań. W namiocie można było skorzystać z warsztatów, porad prawnych, z usług fryzjerów czy znaleźć pracę.

Każdy chętny mógł liczyć na darmowy posiłku i rozmowę wolontariuszem. W niedzielę na obiedzie z ubogimi spotkał się abp Marek Jędraszewski. Wcześniej metropolita krakowski celebrował mszę świętą z okazji III Światowego Dnia Ubogich.

Nie możemy ustawać w pochylaniu się nad człowiekiem. Musimy przedzierać się przez zasłonę ubóstwa, które przejawia się w najrozmaitszy sposób i docierać do tego, co w nich jest najgłębsze – mówił.

Wyjść biednym na spotkanie   

W orędziu na kolejny Światowy Dzień Ubogich papież Franciszek zachęcił, by nie traktować biednych jak numerów, dzięki którym można pochwalić się zrealizowanymi projektami.

"Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa"– podkreśla papież.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus