Miasto kupiło teren z gruzem oraz odpadami komunalnymi

fot. Angelika Kuczaj, radna dzielnicy IX Swoszowice

Oczyszczanie terenu w Opatkowicach odbędzie się w najbliższym czasie. Kontrola wykazała, że na działce oprócz nasypu z ziemi z elementami gruzu betonowego, znajdują się podrzucone odpady pochodzenia komunalnego – poinformował krakowski magistrat.

Chodzi o teren o powierzchni 1,7 hektara, położony między osiedlem przy ulicy Dębskiego a torami kolejowymi, w niewielkiej odległości od nowego przystanku kolejowego Kraków Opatkowice. W przyszłości ma pojawić się tam dodatkowa roślinność, a miejsce będzie sprzyjało do wypoczynku dla okolicznych mieszkańców.

Wcześniej jednak trzeba uporządkować teren. Okazuje się, że urzędnicy kupując działkę nabyli również nasyp z gruzem oraz odpadami pochodzenia komunalnego. – Ostateczne koszty oczyszczania terenu poznamy po zakończeniu tych działań. Następnie obszar zostanie wykorzystany zgodnie z obowiązującym tam planem zagospodarowania przestrzennego – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Wśród pomysłów na wykorzystanie tego obszaru pojawiają się m.in. nowe nasadzenia lub Park Krakowian. – Jednak docelowe jego zagospodarowanie będzie możliwe po rozmowach z Radą Dzielnicy X i mieszkańcami, którzy przedstawią swoje oczekiwania co do funkcji tego miejsca. Kolejne kroki w tej kwestii będą podejmowane bliżej jesieni – informuje magistrat. 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice