Miasto rozda ponad 38 tysięcy medali

Archiwum fot. Den Didenko/LoveKraków.pl

A dokładnie Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, organizator największych imprez biegowych pod Wawelem. Miejska jednostka ogłosiła niedawno przetarg na wykonanie i dostarczenie 38 100 sztuk krążków.

Z roku na rok imprezy biegowe pod Wawelem cieszą się coraz większym zainteresowaniem, więc i medali musi być więcej. Ostatnio ZIS złożył zamówienie na 33,5 tysiąca sztuk, a potem go jeszcze powiększył. W 2018 roku miasto zamówi co najmniej 38,1 tysiąca medali.

Jeden z trzech osobnych

Wykonawca będzie musiał przedstawić do wyboru co najmniej trzy projekty taśmy i medali na każdą imprezę. ZIS życzy sobie także takiego wykonanie krążków na biegi wchodzące w skład Królewskiej Triady Biegowej (17. PZU Cracovia Maraton, 12. Bieg Trzech Kopców i 5. Cracovia Półmaraton Królewski), by połączone mogły stworzyć jeden - duży. Zamówione medale muszą zostać wykonane w różnych kolorach, z metalu za pomocą odlewu (wybijany, bity na prasie). Na życzenie ZIS-u poszczególne części będę emaliowane. W zależności od imprezy, medale będą miały od 5 do 8 centymetrów szerokości i od 7 do 10 centymetrów wyskości.

Najwięcej krążków miasto wyda 21 i 22 kwietnia podczas Krakowskich Spotkań Biegowych. ZIS przewiduje, że na 17. PZU Cracovia Maraton będzie potrzebnych ich aż osiem tysięcy. Do tego dojdzie pięć tysięcy na Bieg Nocny, 1,5 tysiąca na Cracovia Mini Maraton, tysiąc na Bonarka Mini Mini Maraton i 500 na maraton dla rolkarzy.

„Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby medali na poszczególne imprezy i wprowadzenia dodatkowej” – czytamy na stronie ZIS-u.

W 2017 roku medale na krakowskie biegi wykonała firma Technika/Aerotechnika - Jerzy Domicz z Poznania za niespełna 195 tysięcy złotych brutto.

comments powered by Disqus