Miasto szuka sponsora Kraków Areny wśród energetycznych gigantów

Tauron Arena Kraków fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Właściciel Tauron Kraków Areny wysłał oferty sponsoringu do trzech spółek energetycznych należących do skarbu państwa – dowiedział się portal LoveKraków.pl.

Pod koniec stycznia przyszłego roku kończy się umowa na sponsora tytularnego Kraków Areny. Od pięciu lat z największą halą widowiskowo-sportową związana jest firma Tauron, która dostarcza prąd do odbiorców na południu Polski.

Agencja Rozwoju Krakowa, która jest właścicielem obiektu, nie chce zdradzić, kto złożył oferty. – Wszystko toczy się zgodnie z przyjętym harmonogramem. Nie możemy zdradzać szczegółów. Najbliższy komunikat pojawi się w czerwcu – wyjaśnia Katarzyna Fiedorowicz-Razmus, rzeczniczka prasowa ARM.

LoveKraków.pl udało się dowiedzieć, że oferty do złożenia współpracy dostały trzy spółki energetyczne należące do skarbu państwa. – Chyba nikt nie rozumie postępowania Krakowa, który wysyła oferty do takich spółek, jak Enea czy Energa. Przecież te spółki działają w innej części Polski – mówi osoba znająca kulisy pozyskiwania przez ARM sponsora tytularnego.

Spółka Enea dostarcza prąd m.in. do mieszkańców Wielkopolski, a firma Energa swoją siedzibę ma w Gdańsku.

Inny nasz rozmówca z firmy Tauron mówi, że spółka chce utrzymać sponsoring Kraków Areny. – Nazwa Tauron Arena Kraków wrosła w specyfikę miasta. Rozumiemy, że Agencja Rozwoju Miasta chce walczyć o cenę, ale w rozpisanym przetargu różne rzeczy mogą się dziać – podkreśla.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus