Miasto wycofało akty oskarżenia przeciwko Śpiewakowi. To jednak nie koniec sprawy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W maju informowaliśmy o prywatnym akcie oskarżenia, jaki skierował Urząd Miasta Krakowa przeciwko Janowi Śpiewakowi. Magistrat podał kilka skąpych informacji na ten temat. Teraz wiadomo, że pozew został wycofany z powodu postępowania prowadzonego przez prokuraturę.

Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Budynków Komunalnych, Zarząd Zieleni Miejskiej i Zarząd Inwestycji Miejskich uznali, że Jan Śpiewak złamał art. 212 par. 1 kodeksu karnego w związku z paragrafem drugim tego samego artykułu. A więc chodziło o zniesławienie.

W czwartek Jan Śpiewak opublikował postanowienie Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia, z którego wynika, że miejskie jednostki wycofały akt oskarżenia.

– Wygrywam kolejny proces z Majchrowskim i jego świtą. Tym razem przez walkower. Magistrat i jego instytucje wycofały prywatne oskarżenie z sądu. Przestraszyli się kolejnej kompromitacji. Czasy patologii w Krakowie się kończą – napisał na swoim profilu na Facebooku warszawski polityk.

O powody takiej decyzji zapytaliśmy biuro prasowe Urzędu Miasta Krakowa. – Jednostki miejskie wycofały z warszawskiego sądu prywatne akty oskarżenia, po tym, jak krakowski sąd umorzył sprawę z prywatnego oskarżenia prof. Jacka Majchrowskiego przeciwko Janowi Śpiewakowi uznając, iż sprawa powinna być prowadzona z oskarżenia publicznego. Wobec tego w postepowaniu prowadzonym aktualnie przez prokuraturę w Krakowie, będą badane łącznie wszystkie aspekty tej sprawy - mówi Monika Chykaszek, rzecznik prasowy prezydenta Krakowa.

comments powered by Disqus