Miękki czy twardy? Jaki materac wybrać? Zapytaliśmy specjalistę z Hilding Anders

Wybierając materac warto wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, na przykład twardość danego modelu.

Wybór materaca to podstawa

Wybór odpowiedniego materaca jest jedną z najważniejszych kwestii jeśli chodzi o zapewnienie sobie zdrowego snu. Dlaczego? Śpiąc nie jesteśmy w stanie kontrolować przyjętej pozycji. O ile w ciągu dnia możemy się pilnować, uważać na odpowiednią postawę w pracy, staramy się nie garbić, tak w czasie snu nie mamy możliwości sprawdzenia ułożenia ciała. Z tego też powodu łatwo o zwyrodnienia kręgosłupa, dolegliwości bólowe. Dlatego też, tak istotny jest odpowiedni materac. Model, który zapewni odpowiednie podparcie mięśniom i kręgosłupowi niezależnie od przyjętej pozycji będzie idealnym rozwiązaniem.

Na stronie Sennamaterace znajdziemy wiele interesujących modeli, spośród których z łatwością znajdziemy materac idealnie odpowiadający naszym potrzebom.

Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę, wybierając materac

Po linkiem https://sennamaterace.pl/16-materace możemy sprawdzić rózne modele materacy. Mają one zróżnicowane właściwości, dlatego też warto wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę. Bardzo istotnymi cechami materacy są sprężystość oraz elastyczność. Warto pamiętać także o tym, że innowacyjne materace mają kilka stref podparcia, które zapewniają odciążenie kręgosłupa i mięśni. Jeśli należymy do grupy astmatyków lub alergików powinniśmy także wziąć pod uwagę wkład - dobrze jest wybrać antybakteryjny, dobrze wentylowany, w którym nie rozwija się wilgoć (więcej przeczytać można tutaj: https://www.zdrowykregoslup.pl/materac-dla-alergika-na-co-zwrocic-uwage). Kolejnym ważnym czynnikiem jest twardość materaca. Czy ona jest i jaką dobrać?Twardość materaca

Jak mówią eksperci z Hilding Anders, twardość materaca powinna być dopasowana do wagi, preferencji, tego czy śpimy sami lub z partnerem. Określa się ją za pomocą skali H (od angielskiego słowa hardness). H1 to model miękki, H2 - średnio twardy, H3 - twardy, a H4 - bardzo twardy. Innowacyjna technologia produkcji materacy marki Hilding Anders pozwala na uzyskanie dwóch twardości w jednym materacu typu partner. Dzięki temu nawet jeśli śpiącymi razem osobami występuje różnica wagi i preferencji z łatwością dobiorą one odpowiedni model.

Jeśli chodzi o dobór stopnia twardości, przyjmuje się, że dla osób ważących mniej niż 60 kg dobry będzie model miękki. H2 to idealna twardość dla użytkownika ważącego nie więcej niż 80 kg, dla H3 widełkami wagi będzie 70-110 kg. Warto zwrócić uwagę na modele takie jak Hilding Makarena - są one odwracalne. Po jednej stronie są średnio twarde, po drugiej - miękkie. Dzięki temu mając jeden materac, możemy dostosować go do naszych obecnych potrzeb. Czasem bowiem z uwagi na przeciążony kręgosłup, potrzebujemy chwilowo innej twardości produktu.

Jak sprawdzić, która twardość materaca nam odpowiada? Jeśli się nam położymy powinniśmy wsunąć dłoń pod lędźwia. Idealna twardość to ta, przy której dłoń mieści się w przestrzeni, ale rękę wsuwamy z oporem.

Jeśli będziemy spać na zbyt miękkim materacu, w pierwszej chwili może nam się wydawac, że odczuwamy komfort, ale po paru dniach zacznie nam dokuczać ból kręgosłupa, który był w czasie snu ułożony w nienaturalnej pozycji. Z kolei za twardy materac sprawi, że będziemy spali ze stale spiętymi mięśniami.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowe rozwiązania zastosowane w marce prywatnej Sleepmed.

 

comments powered by Disqus