„Mieszkańcy Nowej Huty nie powinni się czuć poszkodowani”

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Radny Michał Drewnicki zawnioskował do prezydenta o to, aby po tym, jak do miasta trafią nowe tramwaje, zostały one skierowane na trasach do Nowej Huty. Między innymi dlatego że to właśnie w tych dzielnicach mieszka najwięcej starszych osób.

Wiceprzewodniczący rady miasta chciał się dowiedzieć, czy jakaś część z 50 zakupionych przez MPK tramwajów będzie jeździć do nowohuckich dzielnic. Poprosił również o to, aby skierowano więcej niskopodłogowych pojazdów w te rejony już teraz.

Zdaniem Michała Drewnickiego do Nowej Huty jeździ zbyt mało wygodnych tramwajów, a należy pamiętać, że to właśnie w tej historycznej dzielnicy mieszka największy odsetek osób starszych i dla nich „wspinanie się” po schodach jest problematyczne.

Sprawiedliwie?

– Niskopodłogowy tabor jest tak rozdysponowany, aby mogło skorzystać z niego jak najwięcej mieszkańców Krakowa – odpowiada na interpelację wiceprezydent Andrzej Kulig.

Zastępca Jacka Majchrowskiego informuje, że takie tramwaje w całości obsługują linie nr 4,5 i 14, ponad połowę kursów linii 1 i 52, a także wybrane kursy linii nr 21.

– Mieszkańcy Nowej Huty nie powinni się czuć pod tym względem poszkodowani – zaznacza wiceprezydent.

A jeśli chodzi o 50 nowych tramwajów, to zdaniem Kuliga, trafią one również na nowohuckie linie. – Nadmieniam, iż część z nowych tramwajów będzie stacjonować właśnie w zajezdni Nowa Huta – wyjaśnia Andrzej Kulig.

Na razie jednak nie wiadomo, ile i na jakich liniach będą jeździć nowe tramwaje. Dużo będzie zależało od możliwości technicznych infrastruktury, która musi spełniać dane wymogi, aby pojazdy mogły się po danych trasach poruszać.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice Bieńczyce Wzgórza Krzesławickie Nowa Huta
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Nowa Huta? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/nowa-huta/
comments powered by Disqus