Mieszkania dla terytorialsów z Małopolski

fot. Michał Pyzik, AMW
Żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej będą mieli możliwość wynajmu mieszkania po okazyjnych cenach. W środę podpisane zostało porozumienie z Agencją Mienia Wojskowego.

Dyrektor krakowskiego oddziału AMW tłumaczy, że jednym z zadań podległej instytucji jest dbanie o zakwaterowanie żołnierzy zawodowych. – W sytuacji jednak, kiedy potrzeby mieszkaniowe wojskowych w danym garnizonie są już zaspokojone, a część lokali pozostaje niewykorzystana, wtedy lokale mieszkalne mogą być w ramach tzw. najmu instytucjonalnego zasiedlone przez terytorialsów – mówił w środę Przemysław Wierzba.

Pomysł współpracy w zapewnieniu kwater dla małopolskich terytorialsów, to inicjatywa i efekt wspólnych działań krakowskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego i 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– Cieszy nas, że Agencja Mienia Wojskowego poparła nasze potrzeby, dzięki czemu żołnierze WOT będą mogli wynająć mieszkanie z zasobu jej spółki - AMW Kwatery. Mamy nadzieję, że ten pomysł sprawdzi się i żołnierze 11MBOT będą zadowoleni z warunków służby jakie zaoferowaliśmy w naszych szeregach – podsumowuje płk Krzysztof Goncerz, dowódca 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Terytorialsi będą mogli wynająć mieszkanie przy ulicy Cieślewskiego na czas służby w WOT. Stawki za najem będą wynosiły ok. 18,70 zł/mkw. Oznacza to, że poza opłatami za media, za najem mieszkania o pow. 47 m² przy ul. Cieślewskiego w Krakowie terytorials zapłaci ok. 880 zł.

comments powered by Disqus