Mikołaj zawitał do Wodociągów

Mikołajki w Wodociągach fot. JK

Już po raz drugi Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zorganizowało mikołajkową akcję dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W budynku Wodociągów przy ul. Senatorskiej świętego Mikołaja powitało sześćdziesięcioro dzieci objętych wparciem MOPS. Asystowali mu m.in. Piotr Ziętara, prezes Wodociągów i Witold Kramarz, dyrektor Ośrodka.

– To robi się już powoli taka tradycja. Zaczęliśmy w ubiegłym roku. Chcemy pokazać, że jesteśmy firmą która nie tylko chce świadczy usługi w swoich ramach statutowych, ale też czuje łączność ze wszystkimi mieszkańcami Krakowa, także tymi najmłodszymi, a zwłaszcza potrzebującymi wsparcia – tłumaczy Robert Żurek, rzecznik prasowy MPWiK.

Wodociągi postawiły na prezenty nie tylko praktyczne, ale i rozwijające zdolności manualne oraz abstrakcyjne myślenie. Stąd w paczkach znalazły się bidony, do których dzieci mogą zaczerpnąć wody z kranu czy pitnika zamontowanego w szkole, ale i ciekawe zestawy klocków. Nie zabrakło oczywiście uwielbianych przez najmłodszych słodyczy.

Mikołajki, to jedna z dwóch akcji pomocowych, organizowanych przez miejskie przedsiębiorstwo. Co roku, pod koniec wakacji Wodociągi fundują wytypowanym przez MOPS dzieciom także szkolne wyprawki.

Robert Żurek zapewnia, że oba przedsięwzięcia będą kontynuowane w kolejnych latach, by umocnić w mieszkańcach obraz Wodociągów jako przedsiębiorstwa na serio biorącego hasło społecznej odpowiedzialności biznesu.

comments powered by Disqus