Milionowa dawka szczepień w Małopolsce. Za kilka dni ruszy punkt w Tauron Arenie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Myślę, że w ciągu kilkudziesięciu godzin przekroczymy milionową dawkę szczepień w Małopolsce  powiedział na antenie Radia Kraków wojewoda Łukasz Kmita.

Przedstawiciel rządu był pytany w Radiu Kraków o efekty weekendowej akcji szczepień na Rynku Głównym. – Mieliśmy najpiękniejszy punkt majówkowy w Polsce – stwierdził. W sumie pod wieżą Ratuszową przez trzy dni zostało zaszczepionych 3,5 tys. osób.

– Byłem w kontakcie z prezesem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych oraz ministrem Dworczykiem. Już pierwszego dnia prosiłem, jeśli będzie taka możliwość, aby zwiększyć liczbę szczepionek – powiedział wojewoda małopolski. Do Krakowa ostatecznie zamiast 2,5 tys. dawek, zostało dostarczone 3,5 tys.

Milionowa dawka w Małopolsce

– Myślę, że w ciągu kilkudziesięciu godzin przekroczymy milionową dawkę szczepień w Małopolsce. Myślimy już o kolejnych krokach: będziemy analizowali tzw. białe plamy jeśli chodzi o miejsca, gdzie liczba szczepień w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców jest najmniejsza. Pewnie tam wykorzystamy kontenery dostarczone przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych – zapewnił Łukasz Kmita.

Stwierdził, że mobilne punkty najprawdopodobniej będą relokowane do południowych powiatów Małopolski. – Będziemy podchodzili do tego w sposób bardzo syntetyczny. Uruchamiamy dodatkowe masowe punkty szczepień, które pojawią się w ciągu kilkudziesięciu godzin. Koło czwartku podejmiemy ostateczne decyzje, gdzie te kontenery i na jaki czas trafią – zaznaczył.

WSK Wawel i Tauron Arena

Wojewoda zapewnił, że w ciągu najbliższych dni zostanie uruchomiony punkt szczepień w Tauron Arenie, a od dziś można się już szczepić w hali WKS Wawel przy ul. Podchorążych.