Minister zdrowia: Dzieci wracają do żłobków i przedszkoli. Można uprawiać sport na wolnym powietrzu

fot. Ministerstwo Zdrowia
Rząd o tydzień przedłużył większość restrykcji, za wyjątkiem uprawiania sportu na otwartym powietrzu oraz żłobków i przedszkoli. Do 3 maja włącznie zamknięte będą hotele i obiekty noclegowe.
Od 19 kwietnia dzieci będą mogły wrócić do żłobków i przedszkoli. Rząd odmraża także uprawianie sportu na otwartej przestrzeni. – Dopuszczamy sport na świeżym powietrzu do 25 osób, wracają rozgrywki młodzieżowe – powiedział w środę Adam Niedzielki, minister zdrowia.

Pozostałe obostrzenia wprowadzone przez rząd w tygodniu przed Wielkanocą zostały przedłużone o tydzień. Wiadomo także, że do końca długiego weekendu majowego (3 maja) zamknięte będą hotele i inne miejsca noclegowe.

– Od kilku dni obserwowaliśmy zmniejszenie liczby dziennych przypadków zachorowań na covid, obecnie nieznacznie się zwiększa. Apogeum trzeciej fali w poprzednich tygodniach teraz przetacza się przez szpitale. Zajętność łóżek i respiratorów ustabilizowała się na wysokim poziomie, to jest około 75 procent. Liczby te są różne dla poszczególnych regionów. Najbardziej dotknięty jest zachodnio-południowy pas kraju – powiedział Niedzielski.

W środę resort zdrowia poinformował o 21 283 nowych zakażeniach koronawirusem i 803 zgonach. Wykonano niespełna 100 tysięcy testów.

comments powered by Disqus