Minister zdrowia ujawnił liczbę zakażeń. Jest o 5 tys. wyższa niż tydzień temu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Minister zdrowia w rozmowie z RMF FM poinformował, że dziś w Polsce przybyło 31 757 nowych zakażeń koronawirusem.

Minister zdrowia zaznaczył, że to o 5 tys. więcej zakażeń niż tydzień temu.

– To nieco mniejsza dynamika niż wczoraj. Niestety nie ma tutaj żadnych pozytywnych sygnałów – mówił Adam Niedzielski. – Trzeba się spodziewać, że apogeum trzeciej fali będzie w okresie okołoświątecznym – powiedział i zaznaczył, że „stan jest absolutnie krytyczny”.

„Wyniki mówią same za siebie”

W piątek w Polsce padł kolejny rekord zakażeń od początku pandemii - przybyło 35 143 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej nowych przypadków przybyło w województwach: mazowieckim (5264), śląskim (5095), wielkopolskim (4141), dolnośląskim (2876) i małopolskim (2826).

Z powodu COVID-19 zmarło 125 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 318 osób.

–  Dzisiejsze wyniki mówią same za siebie. Jeżeli popatrzymy na to, z jakimi wzrostami mamy do czynienia, to tych zakażeń jest dziś o 1000 więcej niż wczoraj i ponad 9000 więcej niż tydzień temu. To pokazuje, z jakim tempem przyspieszenia liczby zachorowań mamy do czynienia. Nie ma czasu na analizy i powolne myślenie, trzeba szybko działać i reagować, by uchronić nas przed scenariuszami, które są niebezpieczne dla polskich pacjentów – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski podczas piątkowej konferencji prasowej.

News will be here