Mistrzejowice. Niedoszły złodziej w rękach policji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w jednym z  bloków w rejonie Mistrzejowic próbował ukraść rower znajdujący się na klatce schodowej. Mężczyzna odpowie przed sądem za usiłowanie kradzieży.

1 maja dyżurny krakowskiej policji odebrał zgłoszenie o próbie kradzieży roweru w jednym z bloków w pobliżu Parku Tysiąclecia.

– O zdarzeniu powiadomił właściciel roweru, który około godz. 13, zauważył, że nieznany mu mężczyzna chce zabrać jego rower, który pozostawił na klatce schodowej. Kiedy zaniepokojony właściciel podszedł do niego, spostrzegł, że usunął on kłódkę, którą zabezpieczony był jednoślad, a na pytanie co robi w tym miejscu, nie umiał odpowiedzieć i rzucił się do ucieczki – informuje mł. asp. Piotr  Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Uciekinier zatrzymany

Właściciel pobiegł za niedoszłym złodziejem i na bieżąco informował dyżurnego policji, gdzie się znajduje.

– Funkcjonariusze udali się na przystanek tramwajowy znajdujący się nieopodal miejsca, w którym doszło do usiłowania kradzieży, a gdzie miał przebywać uciekinier. Na miejscu, zgłaszający wskazał funkcjonariuszom niedoszłego złodzieja. Policjanci wylegitymowali, zatrzymali, a następnie przewieźli 52-latka do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy – mówi Szpiech.

Zgłaszający wycenił wartość jednośladu na sumę ponad 700 złotych. 52-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, jednak może być ona wyższa, gdyż dopuścił się on tych czynów w warunkach recydywy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice