"Mistrzowie w Krakowie" na remis. Rekord pobity!

Najlepsi szczypiorniści świata gościli w Tauron Arenie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Karol Bielecki, Mikkel Hansen czy Nikola Karabatić - takie gwiazdy światowego sportu zawitały w sobotnie popołudnie do Tauron Areny w Krakowie. O godzinie 15:15 rozpoczął się mecz „Mistrzowie w Krakowie”, w ramach którego dwunastokrotny mistrz Polski, Vive Tauron Kielce, zmierzył się z aktualnym mistrzem Francji - Paris Saint-Germain.

Komplet publiczności na trybunach Tauron Areny oglądał w akcji najlepszych szczypiornistów na świecie. 15.300 osób, które pojawiło się dziś na nowoczesnej hali, to rekord jeśli chodzi o frekwencję na meczu piłki ręcznej w naszym kraju. Na tak niezwykłą liczbę złożyli się nie tylko kibice z naszego miasta, ale również w dużej mierze fani Vive Tauronu, którzy do Krakowa przyjechali z Kielc w specjalnie zorganizowanych wycieczkach.

Największe gwiazdy w Krakowie

Taką rzeszę fanów na trybuny przyciągnęła nie tylko wizja znakomitej zabawy, ale również wielkie nazwiska, jakie figurują w składach obu drużyn. Paris Saint-Germain, jak przystało na najbogatszą drużynę na świecie, regularnie ściąga do siebie szczypiornistów z absolutnego topu. W składzie gości z Paryża pojawił się dziś między innymi Nikola Karabatić, ściągnięty niedawno do klubu za rekordową kwotę - 2 milionów euro. Zawodników z Kielc nie trzeba z kolei nikomu przedstawiać - Sławomir Szmal, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski czy Karol Bielecki to najlepsi szczypiorniścij w naszym kraju i etatowi reprezentanci Polski.

Efektowna oprawa spotkania i prezentacja drużyn, podczas której o przedłużeniu kontraktu poinformował kibiców trener Vive Tauron, Talant Dujszebajew - to działo się na parkiecie jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Również samo widowisko sportowe musiało zadowolić nawet najbardziej wymagających kibiców. Piłka wpadała na przemian do jednej i do drugiej bramki, a obie drużyny szły łeb w łeb. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 16:16. Po zmianie stron przewagę osiągnęli goście z Paryża, jednak za sprawą dobrej postawy Vive Tauron zdołało odrobić straty i w pewnym momencie objąć nawet prowadzenie. Ostatecznie spotkanie skończyło się remisem - 32:32.

Rekord frekwencji pobity!

– Gra przed taką publicznością to coś niezwykłego. Bardzo chcieliśmy dziś wygrać, ale niestety ta sztuka nam się nie udała – mówił po meczu trener gości z Paryża, Zvonimir Serdarusić. W podobnym tonie wypowiadali się pozostali członkowie ekipy gości. – Atmosfera była niezwykła, a obie drużyny grały na podobnym poziomie. To wspaniałe doświadczenie – zaznaczył bramkarz PSG, Thierry Omeyer. O zachowaniu kibiców i otoczce, jaka towarzyszyła spotkaniu, w samych superlatywach opowiadał również trener kielczan, Talant Dujszebajew. Urodzony w Kirgistanie szkoleniowiec porównał rozegrane w Tauron Arenie spotkanie do meczów Final Four Ligi Mistrzów, w których drużyna z Kielc brała udział trzy miesiące temu.

W sobotnie popołudnie w Tauron Arenie pobitych zostało kilka rekordów. 15.300 fanów to największa liczba osób zebrana nie tylko podczas meczu piłki ręcznej, ale na jakimkolwiek sporcie halowym. Dotychczas osiągnięcie to należało do siatkarskiej drużyny PGE Skra Bełchatów, która przyciągnęła niegdyś do Atlas Areny 12 tysięcy osób. Ponadto na meczu „Mistrzowie w Krakowie” udało się zebrać największą liczbę kibiców spoza miasta-gospodarza - na Tauron Arenie zasiadło ponad 6.500 przyjezdnych z Kielc.

Kolejne święto dla wszystkich fanów piłki ręcznej z Krakowa już na początku przyszłego roku. Nasze miasto będzie bowiem jednym z gospodarzy Mistrzostw Europy, które odbędą się w drugiej połowie stycznia. W Tauron Arenie rozegrane zostaną mecze grupy A, w której spotkają się reprezentacje Francji, Polski, Macedonii i Serbii.

comments powered by Disqus