MPK sprzedało ostatnie wycofane Jelcze

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ostatnie cztery wycofane z ruchu Jelcze zostały sprzedane przez MPK podczas wtorkowej aukcji. Nowego właściciela znalazły też dwa przegubowe Solarisy.

Były to autobusy wyprodukowane w latach 2006-2007. Każdy z nich po krakowskich ulicach przejechał ponad 600 tys. km. Pojazdy szybko zyskały nowego właściciela, który już wcześniej kupował sprzedawane przez MPK SA autobusy.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Kraków po intensywnych zakupach wycofał z ruchu jednorazowo ponad sto autobusów, których silniki nie spełniały co najmniej europejskiej normy Euro 5. W jednej z takich licytacji nowych właścicieli znalazło 57 wycofanych z krakowskich ulic autobusów. Wożą one pasażerów w kilkunastu polskich miejscowościach.

MPK kontynuuje wymianę taboru. Na początku roku do Centrum Unijnych Projektów Transportowych został wysłany wniosek o dofinansowanie zakupu 50 nowych elektrycznych autobusów przegubowych. Z kolei pod koniec kwietnia MPK ogłosiło przetarg na zakup do 60 nowych, niskopodłogowych tramwajów.

comments powered by Disqus