MPK wydało prawie 900 tys. zł na odkażanie tramwajów i płyny do dezynfekcji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Krakowskie MPK dokonało pierwszych wyliczeń wydatków, jakie poniosło na walkę z koronawirusem.

– Od ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego do chwili obecnej miejski przewoźnik wydatkował już ten cel już blisko 900 tys. złotych – informuje MPK.

Środki ochrony osobistej, płyny do dezynfekcji

Prawie połowa tej kwoty została przeznaczona na zakup płynów do dezynfekcji. Łącznie, MPK zakupiło 5200 litrów za kwotę 366 000 złotych. Natomiast na dezynfekcję tramwajów i autobusów, przeznaczono 220 000 złotych.

– Jeśli chodzi o środki ochrony osobistej dla pracowników, w tym dla prowadzących, to na zakup różnego rodzaju maseczek (jedno- i wielokrotnego użytku) w łącznej liczbie 45 tys. sztuk wydatkowano kwotę 117 000 złotych, a na zakup rękawiczek jednorazowych w liczbie 73,5 tys. par – kwotę 92 000 złotych – wymienia krakowskie MPK.

Na ozonowanie pomieszczeń na terenie zajezdni, czyli poczekalnie i szatnie, przeznaczono ok. 50 000 złotych, a na mycie i dezynfekcję toalet biologicznych dla prowadzących – 20 000 złotych.

Ważnym zakupem były również dozowniki do płynów dezynfekcyjnych, montowanych w punktach socjalnych zlokalizowanych na pętlach oraz dyspozytorniach zajezdniowych – na ten cel przeznaczono kwotę 12 000 złotych.

comments powered by Disqus