Musical, monodram i szczypta komedii. Krakowskie Miniatury Teatralne powracają

Spektakl Teatru Kamienica fot. mat.prasowe

„Testament Szekspira”, „Once” i „Kobieta, która ugotowała męża”. Tak w tym roku prezentuje się program kolejnej edycji Krakowskich Miniatur Teatralnych. LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Spektakli teatralnych nigdy dość, zwłaszcza w tym trudnym, pandemicznym czasie. W lipcu powracają Krakowskie Miniatury Teatralne. Festiwal organizowany przez Krakowskie Forum Kultury potrwa od 20 do 23 lipca.

– Cieszymy się, że po tak długiej przerwie znowu możemy zapewnić mieszkańcom Krakowa wakacyjne spotkania z gwiazdami sceny teatralnej. Ideą festiwalu jest prezentacja spektakli, które nigdy dotąd nie były wystawiane w Krakowie, a wystąpią w nich znani i uwielbiani aktorzy z najlepszych teatrów w Polsce – informują organizatorzy wydarzenia.

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć trzy spektakle prezentowane w ramach festiwalu. To „Testament Szekspira”, „Kobieta, która ugotowała męża” i „Once”. Przedstawienia będzie można zobaczyć w Nowohuckim Centrum Kultury.

Na początek: Testament Szekspira

Festiwal zainauguruje monodram z Teatru Nowego w Łodzi – „Testament Szekspira” w reżyserii Marka Piasecznego z Marią Gładkowską w roli głównej. To słodko-gorzki tekst kanadyjskiego pisarza Verna Thiessena odsłaniający kulisy związku dramatopisarza ze starszą o osiem lat kobietą.

Pikantny tekst

Na scenie komediowej pojawi się natomiast spektakl Teatru Kamienica „Kobieta, która ugotowała męża”. Pikantny tekst, apetyczna obsada i wyśmienita reżyseria Tomasza Obary składają się na nowoczesną formę dramatu z elementami komedii. W rolach głównych wystąpią Dorota Chotecka, Marta Chodorowska i Jacek Lenartowicz.

A na koniec…

Spektaklem, który zamknie XI Krakowskie Miniatury Teatralne będzie musical „Once” z Teatru Muzycznego ROMA, stworzony na podstawie filmu Johna Carneya pod tym samym tytułem. Siłą spektaklu jest niezwykle wciągająca muzyka i mądre teksty piosenek, uzupełnione dowcipnymi, ale zarazem refleksyjnymi dialogami. Musicalowi niezwykłego charakteru nadaje też fakt, że wszyscy występujący na scenie aktorzy spełniają jednocześnie funkcję orkiestry.

Bilety w cenach 70 zł, 90 zł, 100 zł dostępne są na stronie www.biletyna.pl oraz w Biurze Organizacji Widowni, telefon: 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl.

Szczegółowe informacje i program znajdują się na oficjalnej stronie Krakowskiego Forum Kultury: www.krakowskieforum.pl/miniatury-teatralne oraz na Facebooku: www.facebook.com/KrakowskieMiniaturyTeatralne.

Podczas spektakli obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa, limit osób, dystans społeczny, dezynfekcja rąk).

LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

 

comments powered by Disqus