Muzeum Fotografii ogłasza konkurs na aranżację stałej wystawy

fot. FOT. PRACOWNIA LACHMAN PABICH ARCHITEKCI, MAT. MUZEUM FOTOGRAFII W KRAKOWIE
Pod koniec lipca 2019 roku ruszyła przebudowa zabytkowej Zbrojowni przy ul. Rakowickiej 22. To właśnie tu będzie się mieściła główna siedziba Muzeum Fotografii. Instytucja właśnie ogłosiła konkurs na aranżację stałej wystawy.

Zainteresowani mogą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie do 23 marca, do godz. 15.00. Wyniki konkursu mają zostać ogłoszone do 10 lipca 2020 roku. Więcej inforacji TUTAJ.

Prace trwają

Łączny koszt przebudowy zabytkowej Zbrojowni i zagospodarowanie terenu wokół obiektu to 35 mln zł. Koniec prac ma nastąpić pod koniec stycznia 2021 roku. Natomiast dla mieszkańców i turystów muzeum zostanie otwarte kilka miesięcy później.

– Bez tego miejsca nasze muzeum byłoby skazane na porażkę. Nie mielibyśmy już gdzie gromadzić naszych zbiorów – mówił  podczas rozpoczęcia prac dyrektor instytucji Marek Świca.

To właśnie w zabytkowej Zbrojowni będzie się mieścić stała ekspozycja, która zajmie ponad 1000m2 powierzchni. Łącznie powierzchnia użytkowa budynku wyniesie 3300 m2.

Powstanie również nowy pawilon, który umożliwi przyjmowanie zwiedzających. W Zbrojowni powstanie również księgarnia i kawiarnia, a odwiedzający będą mogli spędzać czas również w plenerze.

Do tej pory Muzeum Fotografii działało w budynku przy ul. Józefitów 16, nieopodal placu Inwalidów. Wciąż trwa remont dotychczasowej siedziby, w której powstaje centrum magazynowo-konserwatorskie i digitalizacyjne. Obecnie MuFo działa w zabytkowej Strzelnicy na Woli Justowskiej.

comments powered by Disqus