„Muzyka z serca” na rzecz małych pacjentów szpitala w Prokocimiu

fot. materiały prasowe

25 kwietnia o 19:00 w Operze Krakowskiej wystąpią studenci z Akademii Muzycznej w Krakowie, a także m. in. Skaldowie, Maciej Maleńczuk czy Karolina Leszko. Dochody z koncertu zostaną przekazane na zakup sprzętu do Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie Prokocimiu.

– Chcemy, by muzyka, która jest całym naszym życiem i którą staramy się wydobywać prosto z serca przysłużyła się tym, którzy na co dzień ratują serca najmniejszych pacjentów. Tak, by zebrane dzięki koncertowi fundusze stały się wsparciem dla morza potrzeb Kliniki – zdradziła Anna Sułkowska, pomysłodawczyni koncertu.

Morze potrzeb Kliniki

– Kolejka dzieci oczekujących na zabieg bardzo niebezpiecznie się wydłużyła. Powinniśmy operować więcej, ale środki z budżetu wystarczają jedynie na pokrycie bieżących potrzeb. Dlatego chcąc wymienić sprzęt czy zakupić nowe narzędzia chirurgiczne, których pilnie potrzebujemy, zdajemy się na hojne serca ofiarodawców i wsparcie takie, jakim będzie koncert „Muzyka z serca” – powiedział kierownik Kliniki, Janusz Skalski.

Klinika Kardiochirurgii Dziecięcej rocznie operuje ok. 450 dzieci. Niestety lista oczekujących na zabieg nadal się wydłuża.

comments powered by Disqus