Rozkopią skrzyżowanie na Alejach. Duże utrudnienia jeszcze przed majówką

W tym miejscu przez trzy miesiące cały ruch będzie się odbywał jedną jezdnią fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

Już wkrótce kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czeka najtrudniejszy etap remontu trasy do Bronowic. Wykonawca rozkopie skrzyżowanie z Alejami, a wszyscy będą musieli się pomieścić na jednej jezdni.

O tym, że mieszkańców czekają w tym miejscu trzy miesiące naprawdę poważnych utrudnień, było wiadomo już od dawna. Już wcześniej urzędnicy ogłosili też harmonogram prac, z którego wynikało, że najbardziej uciążliwe prace nie pokryją się z okresem wakacyjnym. To bowiem przedłużyłoby znacząco okres remontu, utrudniłoby też planowany w najbliższym czasie remont na ul. Karmelickiej.

Tylko jedna jezdnia

W ostatnim czasie Zarząd Dróg Miasta Krakowa ogłosił termin i szczegóły. Nie ma wątpliwości, że utrudnienia będą bardzo poważne. 29 kwietnia na remontowanym odcinku wyłączona zostanie cała jedna jezdnia Alej. W pierwszym etapie zamknięta będzie jezdnia w stronę Nowego Kleparza, a w drugim w stronę mostu Dębnickiego. Kierowcy będą musieli przejechać na przeciwległą jezdnię przełączkami zlokalizowanymi na wysokości ul. Kochanowskiego i Lenartowicza.

Taka kolejność prac wynika z faktu, że wykonawca musi w pierwszej kolejności zająć się wylotem ulicy Karmelickiej. Jest to potrzebne, by umożliwić poruszanie się ciężkiego sprzętu podczas remontu tej ulicy.

Buspas się nie zmieści

Na Alejach do dyspozycji pozostaną tylko trzy pasy, a to oznacza, że nie da się wyznaczyć buspasów w obydwu kierunkach. Pasażerowie autobusów utkną w korku razem z samochodami. W pierwszym etapie buspas będzie dostępny w stronę mostu Dębnickiego. W drugim – w stronę Nowego Kleparza. Ułatwieniem dla ruchu autobusów mają być za to dwa odcinki buspasów: na moście Dębnickim i na wiadukcie na al. 29 Listopada.

Dwa skrzyżowania otwarte

ZDMK podał też datę otwarcia dwóch kolejnych skrzyżowań na remontowanej trasie. Od 15 kwietnia będzie można przejechać przez skrzyżowania Królewskiej z Urzędniczą i z Józefitów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Krowodrza Bronowice
comments powered by Disqus