Na której linii będzie jeździł papieski tramwaj? Czy fotele będą oznaczone?

Tramwaj papieski fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

Fotele nie będą oznaczone specjalnymi tabliczkami, a tramwaj jeszcze dziś ma pojawić się w regularnym ruchu. MPK nie zdecydowało jeszcze, do obsługi jakiej linii skieruje wyjątkowy papieski tramwaj.

– Dziś tramwaj wyjedzie na pewno do obsługi pasażerów – informuje w rozmowie z LoveKraków.pl Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Pojazd, którym podróżował wczoraj papież Franciszek, przed południem ma pojawić się na krakowskich torach.

MPK zdecyduje: na 4, 24 albo 50

Pracownicy MPK nie ustalili jeszcze, na jakiej linii pojawi się 43-metrowy „Krakowiak”. – Prawdopodobnie nie będzie to linia nr 52 – podkreśla Gancarczyk. Najnowsze nabytki miejskiego przewoźnika obsługują jeszcze linię nr 4, 24 oraz 50.

Ten jeden „Krakowiak” będzie jeździł w całkowicie innych barwach, niż pozostałe 35 wozów. – Pozostawiamy malowanie w barwach papieskich. Tramwaj wzbudza ogromny entuzjazm, więc przez długie lata będzie w kolorach biało-żółtych jeździł po naszym mieście – mówi rzecznik prasowy.

Fotele nie będą oznakowane

Fotele, na których siedział w tramwaju papież prawdopodobnie nie będą specjalnie oznaczone. – Nie chcemy, aby stały się obiektem swoistego kultu. Cały tramwaj jest papieski i chyba nie będzie w nim więcej oznaczeń – dodaje Marek Gancarczyk.

Wczoraj prezes MPK wręczył papieżowi Krakowską Kartą Miejską zaprojektowaną specjalnie dla Ojca Świętego. – Pozostali uczestnicy tej wyjątkowej podróży dostali bilety. Ale tylko papież otrzymał od nas bilet zapisany na Krakowskiej Karcie Miejskiej – informuje pracownik przewoźnika.

Aktualizacja, godz. 13:48 Tramwaj „Krakowiak”, którym wczoraj przemieszczał się papież, dziś został skierowany do obsługi linii nr 8. ZDJĘCIA >>

comments powered by Disqus