Na lotnisko dojedziemy nową linią autobusową

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Już niedługo w naszym mieście zostaną uruchomione linie sezonowe. Wśród nich linia 308, dzięki której będzie można dostać się na lotnisko z dworca głównego.

Od 29 czerwca zacznie kursować nowa linia sezonowa, dzięki której pasażerowie będą mogli dotrzeć na krakowskie lotnisko. Linia 308 będzie kursować z przystanku Dworzec Główny Wschód do przystanku Kraków Airport.

Linia będzie się zatrzymywać na wybranych przystankach – Dworzec Główny Wschód, Politechnika, Nowy Kleparz, Czarnowiejska, Bronowice Wiadukt, Kraków Airport.

Trasa linii 308:

Dworzec Główny Wschód – Politechnika – Aleje Trzech Wieszczów – Czarnowiejska – Balicka – Szczyglice – Balice – Kraków Airport.

Sezon w pełni

Linie sezonowe będą kursować na takich zasadach, jak w minionych latach. W każdy czwartek pojawi się komunikat informujący o ich uruchomianiu w dany weekend (wraz z informacją o uruchomieniu dodatkowych kursów linii 134).

Wśród linii sezonowych znalazła się również linia 352 i linia 427. Pierwsza z nich pojedzie trasą linii 152 do przystanku „Olszanica Kapliczka n/ż”, następnie: Olszanicka (bez wjazdu na pętlę) - DW 774 – Kryspinów (zawracanie na rondzie u zbiegu DW 774 i DW780).

Linia pojedzie na zasadzie wydłużenia wybranych kursów linii 152 (po 5 par kursów w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych). Na wydłużonym odcinku trasy linia zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: „Cmentarz Olszanica n/ż” (przelotowy), „Olszanica Bory” (w obu kierunkach na ul. Olszanickiej, granica strefy taryfowej), „Budzyń Zalew na Piaskach n/ż” oraz „Kryspinów” (po zawróceniu na rondzie);

Natomiast linia 427 pojedzie następującą trasą: Podgórze SKA – Powstańców Wielkopolskich – Kuklińskiego – Lipska – Węglarska – Grochowa – Bagry (powrót: Grochowa – Motyla – Goszczyńskiego – Łanowa – Rzebika). Linia funkcjonować będzie w godzinach 9:00 – 20:00 (z czego w godzinach 10:00 – 18:00 z częstotliwością co 20 minut, poza tymi godzinami co 40 minut).

comments powered by Disqus