Na osiedlu Podwawelskim zdecydują o ruchu jednokierunkowym

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W październiku mają się rozpocząć konsultacje, których wynik będzie ważny dla mieszkańców części osiedla Podwawelskiego. Chodzi o to, by zmniejszyć ruch w rejonie ulic Twardowskiego, Dworskiej i Wierzbowej. Propozycje zmiany organizacji ruchu mają zostać przedstawione mieszkańcom do zaopiniowania.

Jak tłumaczy radny Rady Dzielnicy VIII Krzysztof Gacek, chodzi o to, by zmniejszyć uciążliwy dla mieszkańców tranzyt przez osiedle. Uliczkami osiedla Podwawelskiego wielu kierowców próbuje skracać sobie drogę w stronę Centrum Kongresowego, omijając korki na ul. Monte Cassino. W tym rejonie po czerwcowym rozszerzeniu strefy płatnego parkowania zwiększyła się też liczba osób poszukujących bezpłatnego parkingu. – Inicjatywa wyszła od mieszkańców, ale jesteśmy jeszcze na początku drogi – mówi radny Gacek.

Czy zmieniać i jak?

Już na ostatniej sesji rada dzielnicy zawnioskowała do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, by wprowadzić zakaz zatrzymywania się na dwóch odcinkach ulicy Twardowskiego i na wybranych odcinkach Dworskiej i Wierzbowej. Sprawa ruchu jednokierunkowego została przekazana do skonsultowania przez mieszkańców.

– Startujemy z akcją informacyjną od października. Później będą organizowane spotkania konsultacyjne. Żeby nie wprowadzać chaosu, pomysłodawcy zaproponują kilka rozwiązań, nie więcej niż trzy – zapowiada Gacek. – Chcemy, żeby to były konsultacje na serio, żeby merytorycznie porozmawiać o tym problemie.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w ostatnich dniach października, w szkole podstawowej nr 25 przy ul. Komandosów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus