Na ponad dwa miesiące zamkną most przy Błoniach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W poniedziałek 13 lutego rozpocznie się remont mostu na Rudawie, w ciągu al. Focha. Zostanie on całkowicie zamknięty dla ruchu, na okres ponad dwóch miesięcy. Kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają utrudnienia.

Kierowcy wjeżdżający do centrum od strony ul. Królowej Jadwigi będą musieli wybrać alternatywne trasy, objazdami pojadą także autobusy. – Remont mostu jest niezbędny dla uzyskania odpowiedniego stanu technicznego elementów nośnych i izolacyjnych – wyjaśnia Michał Pyclik, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Prace rozpoczną się od zdjęcia starej nawierzchni, w dalszej kolejności wymieniona zostanie izolacja pomostu i przyczółków, konieczne jest także zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowych. Przez cały czas remontu z mostu korzystać będą mogli piesi.

Dla kierowców zaplanowane są trasy objazdowe. W kierunku Woli Justowskiej będzie można pojechać z al. Mickiewicza w al. 3 Maja, ul. Piastowską do ul. Królowej Jadwigi. Natomiast w przeciwną stronę z ul. Królowej Jadwigi należy skręcić w ul. Piastowską, następnie pojechać ul. Reymonta do al. Mickiewicza. O objazdach będą informować znaki.

W komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone następujące zmiany:

- linia 134 będzie kursowała od ZOO do przystanku „Słonecznikowa” bez zmian, następnie ulicą Piastowską do Cichego Kącika. Dodatkowe przystanki: "Cichy Kącik" końcowo-początkowy wspólnie z linią 159 oraz przelotowy na ul. Piastowskiej w kierunku ZOO;

- linie 152, 252 i 902 będą kursowały od Cmentarza Olszanica/Kraków Airport do przystanku „Słonecznikowa” bez zmian, następnie ulicą Piastowską, Reymonta, aleją Mickiewicza do przystanku „Cracovia” i dalej po swoich stałych trasach do Alei Przyjaźni/Os. Podwawelskiego/Dworca Głównego Wschód. Na trasie objazdowej autobusy będą zatrzymywać się na przystankach: "Cichy Kącik", "AGH" (tylko w kierunku ul. Piłsudskiego) oraz "Cracovia" (w kierunku ul. Reymonta);

- linia 192 będzie kursowała od Chełmu do przystanku „Słonecznikowa” bez zmian, następnie ulicą Piastowską, Nawojki, Czarnowiejską, aleją Mickiewicza do przystanku „Plac Inwalidów” i dalej po swojej stałej trasie do pętli Czyżyny Dworzec. Na trasie objazdowej autobus będzie zatrzymywać się na przystankach: "Cichy Kącik", "Miasteczko Studenckie AGH" (jak dla linii 159), "Kawiory" (w kierunku ul. Piastowskiej), "Chopina" (w kierunku al. Mickiewicza) oraz "Czarnowiejska".

Przystanki "Hofmana", "Przegon", "Instytut Reumatologii" oraz "Cracovia Błonia" zostaną zawieszone.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec
comments powered by Disqus