Na Rynku Głównym stanęła 15-metrowa choinka. Ponad 1,2 tys. bombek [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Drzewko zostanie ozdobione 26 tysiącami energooszczędnych światełek i wzbogacone soplami imitującymi topnienie lodu – już w sobotę uroczyste zapalenie lampek.

W nocy z środy na czwartek na Rynku Głównym została ustawiona 15-metrowa choinka. Drzewko zostanie ozdobione 26 tysiącami energooszczędnych światełek i wzbogacone soplami imitującymi topnienie lodu.

Choinka zostanie udekorowana ponad tysiącem inkrustowanych baniek. Jej świetlne dekoracje będą nawiązywać do ornamentów eksponowanych na wawelskich arrasach. Świąteczna choinka w Krakowie to w sumie 177 kompletów lampek, 1213 nietłukących bombek, 124 zawieszki świetlne i 64 sople imitujące topniejący lód.

Uroczyste zapalenie światełek na choince uatrakcyjni bogaty program artystyczny. Już o godz. 16.30 na scenie targów bożonarodzeniowych wystąpi chór gospel DeocentriCity. Z kolei dla młodszej widowni zagra zespół Pan Tu Nie Stał.

Światełka na świątecznym drzewku zabłysną o godz. 17.15. Tuż po tym wydarzeniu na scenie targów bożonarodzeniowych wystąpią ze świątecznym koncertem Antek Smykiewicz i Robert Sadowski. Wtedy też nastąpi premiera singla „Na Gwiazdkę” z najnowszej płyty artystów „Wigilia Deluxe”.