Na ul. Dietla powstała specjalna konstrukcja dla tramwajów

fot. PS
W sobotę wracają tramwaje na odcinek ulicy Dietla.

Pod koniec czerwca z ulicy Kapelanka, Monte Cassino oraz fragmentu ulicy Dietla zniknęły tramwaje. Powodem było rozpoczęcie przebudowy tarczy skrzyżowania ul. Krakowskiej ze Stradomską. Urzędnicy Zarządu Transportu Publicznego do obsługi pasażerów skierowali tymczasową linę autobusową nr 752, która kursowała między pętlą w Łagiewnikach a przystankiem Starowiślna.

Od początku września tramwaje miały przejeżdżać ulicą Dietla i skręcać w ul. Stradomską. Tak jednak się nie stanie. Robotnicy odkryli pod ziemią pozostałości XIX-wiecznego mostu łączącego wówczas Kazimierz ze Stradomiem oraz resztki średniowiecznej Bramy Glinianej. To oznacza tylko jedno: prace potrwają dłużej, niż pierwotnie planowano.

Na początku sierpnia urzędnicy Zarządu Dróg Miasta Krakowa zdecydowali, że na przystanku Orzeszkowej powstanie tzw. tymczasowa przejazdówka. Takie rozwiązanie umożliwi zmianę toru i zawracania przez tramwaje dwukierunkowe.

– Kończymy ostatnie prace związane ze zmianą sieci trakcyjnej, aby w sobotę od rana mogły z Czerwonych Maków do przystanku Orzeszkowej dojeżdżać tramwaje – mówi Magdalena Wasiak, rzeczniczka prasowa ZDMK. Zapowiada, że w piątek o 19 będzie wykonany przejazd techniczny.

Tramwaje „72” będą kursować na trasie z Czerwonych Maków, przez ulicę Grota-Roweckiego, Kapelanka, Monte Cassino, Dietla aż do przystanku Orzeszkowej z częstotliwością co 7,5 minuty w dni powszednie oraz w soboty i niedziele co 20 minut.

WIĘCEJ INFORMACJI O ZMIANACH W ROZKŁADACH

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus