Nad Bora Komorowskiego budują estakadę. Poprowadzi do galerii

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przy ulicy Bora Komorowskiego, na wysokości pasa startowego muzeum lotnictwa trwają coraz intensywniejsze prace. Powstaje tam estakada, która będzie prowadzić do budowanej galerii handlowej.

Przygotowanie nowego układu komunikacyjnego to warunek, który inwestor musiał spełnić, by uzyskać pozwolenie na budowę. To właściciel galerii finansuje przeprowadzenie prac i musi je zakończyć, zanim uzyska pozwolenie na użytkowanie galerii.

Stopniowo roboty są coraz bardziej widoczne. Na ul. Bora Komorowskiego wprowadzono zwężenie jezdni, przesunięty został też tymczasowo przystanek autobusowy „Bora Komorowskiego” w kierunku Nowej Huty. – Większe zmiany pojawią się pod koniec tygodnia i będą polegały na zamknięciu skrajnego pasa przed zjazdem na stację benzynową BP, z zachowaniem wjazdu na stację – zapowiada Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Bezkolizyjnie nad ulicą

Estakada pozwoli przejechać nad ulicą Bora Komorowskiego, dzięki czemu nie trzeba będzie tam ustawiać dodatkowych świateł. Z jezdni w stronę Nowej Huty wjedziemy na estakadę, następnie przejedziemy nad ulicą i znajdziemy się w nowym centrum handlowym. Co może być istotne dla okolicznych mieszkańców, nowa droga będzie się dalej łączyć ze skrzyżowaniem ulic Dobrego Pasterza i Bohomolca, dając alternatywną drogę dojazdu do osiedli.

Budowa estakady może być dobrą wiadomością dla pieszych i rowerzystów, ponieważ dzięki temu zyskają nową możliwość przecięcia ruchliwej i trudno dostępnej ul. Bora Komorowskiego.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony Mistrzejowice
comments powered by Disqus