Nadchodzi festiwal Letnie Brzmienie

Nadchodzi lato muzycznych emocji. Dwudniowy festiwal Letnie Brzmienie odbędzie się 30 czerwca i 1 lipca przy ulicy Parkowej. LoveKraków.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

Wakacyjna trasa koncertowa z najlepszą polską muzyką już po raz czwarty wyruszy latem w muzyczną podróż. Dwudniowy festiwal Letnie Brzmienia odbędzie się 30 czerwca i 1 lipca na Parkowej w Krakowie. Line-up wypełniają solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny – „Babie Lato”.

W Krakowie pojawią się człowiek orkiestra Krzysztof Zalewski, tym razem z projektem „Zalewski śpiewa Niemena”, który bierze na warsztat ponadczasową twórczość Czesława Niemena, oraz słynący z inspirujących współprac Vito Bambino, którego album „Poczekalnia” ukaże się z końcem kwietnia. Do programu Letnich Brzmień dołącza też mistrzyni słowa Katarzyna Nosowska.

Babie Lato w Krakowie

„Babie Lato” to międzypokoleniowy projekt, gromadzący na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy inspirujące artystki młodego pokolenia.

– Wakacje wypełnimy muzycznym „Babim Latem”, w którym jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość. Przez muzykę opowiemy, jak widzimy rolę współczesnej kobiety i jak czerpać z tej siły – podkreśla Natalia Kukulska. Imprezowe, energetyczne kawałki ze światowego repertuaru utrzymane są w letnim klimacie, oscylować będą wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R’n’B i soulu.

Harmonogram Letnich Brzmień 2023

Kraków (piątek 30 czerwca – sobota 1 lipca), ulica Parkowa.
Zalewski śpiewa Niemena, Projekt Specjalny Babie Lato, Vito Bambino, Nosowska, Kacperczyk, Brodka, Natalia Przybysz, Zalia, Jucho, Margaret, Bovska, Ignacy, Ars Latrans Orchestra

Karnety:

299 zł – regular – dostępne do 31.05.2023 (godz. 11:59) lub do wyczerpania puli biletów
359 zł – final call – dostępne od 31.05.2023 (godz. 12:00)

Karnety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl. Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży w połowie kwietnia 2023 r. Dzieci do 6 roku życia wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.