Napadał na stacje benzynowe z atrapą broni. 27-latek oskarżony

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

27-letni Michał B. odpowie za szereg rozbojów, których dokonał na terenie Krakowa i w jego okolicach. W poniedziałek do sądu trafił akt oskarżenia.

Śledztwo prowadził Wydział do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Chodziło o szereg rozbojów przy użyciu atrapy broni na stacje benzynowe oraz sklep spożywczy, na terenie Krakowa i w jednej z sąsiednich miejscowości.

Podczas postępowania przygotowawczego policja wykorzystała wiele narzędzi, które pozwoliły na ustalenie  wytypowanie sprawcy – m. in. badania śladów DNA, opinię mechanoskopijną oraz opinię biegłego z zakresu antroposkopii i profilowania.

Michałowi B., który był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, zarzucono popełnienie w 2020 roku czynów: trzech rozbojów, kradzieży z włamaniem oraz niedostosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego.

– Przesłuchany w charakterze podejrzanego Michał B. nie przyznał się do popełnia zarzucanych mu przestępstw. Za popełnione czyny oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 18 – informuje Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

comments powered by Disqus