Narkotykowe ciasteczka

fot. KWP w Krakowie

Policjanci trafili na 10 kg ciasteczek, które w swoim składzie miały olej konopny i marihuanę.

– Mąka, jajka, cukier, masło oraz marihuana to podstawowe składniki potrzebne do produkcji ciastek, które zabezpieczyli w niemal hurtowej ilości policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Między innymi takimi wyrobami handlowała zorganizowana grupa przestępcza rozbita przez małopolskich funkcjonariuszy – informuje Bartosz Izdebski z małopolskiej policji.

Policyjna akcja odbyła się ponad tydzień temu. 25 marca funkcjonariusze zatrzymali osóby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która rozprowadzała narkotyki na terenie województw: małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

W ręce śledczych trafiło 12 członków grupy w wieku od 29 do 57 lat. W trakcie przeszukiwań trafili na 11 kg środków odurzających, w tym ponad 10 kg ciastek z olejem konopnym i marihuaną. Policjanci zabezpieczyli także 270 tys.

Sąd zdecydował, że pięć osób najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, a pozostałe mają m.in. zakaz opuszczania kraju oraz policyjny dozór.

– To nie pierwsze zatrzymania w tej sprawie. W listopadzie ubiegłego roku policjanci zatrzymali kuriera wraz z jego wspólnikiem, którzy przewozili trzy kilogramy amfetaminy – podkreśla Izdebski.