Nie będzie linii autobusowej przez os. Na Kozłówce

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

ZIKiT nie skieruje dodatkowej linii autobusowej przez osiedle Na Kozłówce. Z wnioskiem o takie rozwiązanie zwróciła się w grudniu rada dzielnicy. Podpisy wśród mieszkańców zbierała natomiast spółdzielnia mieszkaniowa.

Osiedle nie ma swojego autobusu od 2012 roku. Do tego czasu kursowała tam linia 103, która pozwalała z jego centralnego obszaru zjechać ulicą Na Kozłówce do Wielickiej. Bo to głównie mieszkańcy centralnej części osiedla mogli na tej linii skorzystać – pozostali mają raczej powody do zadowolenia, mieszkając u zbiegu dwóch ważnych linii tramwajowych na ulicach Nowosądeckiej czy Wielickiej.

W ostatnim czasie, przy okazji reorganizacji układu linii, temat powrócił. W grudniu o przywrócenie kursowania autobusu zwrócili się do ZIKiT radni Rady Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim. Na klatkach schodowych w blokach pojawiły się też informacje od spółdzielni mieszkaniowej o zbiórce podpisów dla wsparcia tego pomysłu.

Nie ma możliwości

ZIKiT przyznaje, że już wcześniej otrzymywał podobne zgłoszenia. Obecnie odpowiedź przekazana dzielnicy jest jednak negatywna. – Zgodnie z nią, nie ma w tej chwili możliwości skierowania komunikacji autobusowej przez ulicę Na Kozłówce, z uwagi na układ linii i wykorzystanie mocy przewozowych – mówi Renata Postawa-Giza z biura prasowego miejskiej jednostki.

Zapowiada przy tym, że jednostka będzie sprawdzać, jakie korekty w organizacji ruchu należałoby wprowadzić, aby przejazd autobusów był tam możliwy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim