Nie będzie obowiązku noszenia maseczek w szkole

fot. TVP Info

To dyrektorzy szkół będą mogli zdecydować, czy uczniowie będą mieli obowiązek noszenia maseczek na korytarzach.

Jeszcze wczoraj minister edukacji Dariusz Piontkowski nie wykluczał, że zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek w szkołach. Dziś podczas konferencji prasowej rozwiał wątpliwości.

– Po dyskusjach dodatkowych z Głównym Inspektorem Sanitarnym uznaliśmy, że takiego obowiązku nie będziemy wprowadzać – powiedział szef resortu.

– Pozostawimy dotychczasowe zapisy mówiące o tym, że dyrektor szkoły, jeśli uzna, że jego warunki lokalowe nie zapewnią pełnego bezpieczeństwa na przestrzeniach wspólnych, jeśli będzie zwiększone zagrożenie epidemiologiczne, wówczas będzie mógł wprowadzić obowiązek zasłaniania nosa i ust na korytarzach, klatkach schodowych – podkreślił Dariusz Piontkowski.

Zaznaczył, że z poziomu centralnego trudno zdecydować, czy należy wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w szkole, w której przebywa 300 czy 500. – Każda z tych szkół ma inne warunki lokalowe, inną sytuację epidemiczną. Natomiast jeśli będzie to strefa żółta, czy czerwona, wtedy wydaje się oczywiste, że dyrektor mógłby wprowadzić obowiązek noszenia zasłony ust i nosa – powiedział.

News will be here