Nietypowa wizyta u prezydenta

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Motorniczy i kierowca w odwiedzinach u Jacka Majchrowskiego. Rozmawiali o pracy w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym.

Paweł Daniec to kierowca autobusu a Kamil Rodzoś motorniczy tramwaju. Obaj nie tylko przewożą codziennie setki pasażerów, ale również pomagają potrzebującym.Rodzoś zwrócił na siebie uwagę, gdy udzielił pomocy nieprzytomnej osobie. Jego kolega, Paweł Daniec dzięki odwadze złapał na gorącym uczynku złodzieja, który chciał okraść innego pasażera. Zachował również trzeźwy umysł, gdy rodzina nie mogła znaleźć swojego dziecka, które się zgubiło.

Obaj kierowcy prócz pracy w MPK udzielają się również w mediach społecznościowych, prowadząc coraz popularniejsze blogi na Facebooku. Pierwszy z nich to „KMK- zza kółka”, który powadzi Paweł Daniec, a drugi prowadzony przez Kamila Rodzosia „KMK- po szynach”. Historie obu bohaterów śledzi już ponad sześć tysięcy osób.

W czasie wtorkowego spotkania panowie przekazali prezydentowi pamiątkową grafikę przedstawiającą logo i nazwę prowadzonych przez nich profili na Facebooku.

Przeczytaj wywiad z Pawłem Dańcem - kierowcą autobusu.

comments powered by Disqus