Niszczył nagrobki na cmentarzu. Krzyże i litery chował do reklamówki

Cmentarz Podgórski
W zeszłym tygodniu funkcjonariusze krakowskiej policji zostali zawiadomieni przez pracowników Cmentarza Podgórskiego o ujęciu mężczyzny, który odrywał krzyże i litery z nagrobków.

– Gdy policjanci przybyli na miejsce znaleźli przy 38-latku reklamówkę, w której znajdowały się skradzione rzeczy, a także narzędzia, które posłużyły do dewastacji pomników nagrobkowych – informuje Anna Zięcik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zatrzymany mężczyzna to mieszkaniec jednej z podkrakowskich miejscowości, który przyznał się do kradzieży i zniszczeń, ale odmówił składania wyjaśnień, co do motywów swojego działania.

W toku prowadzonych czynności usłyszał zarzut ograbienia grobów oraz zniszczenia cudzej rzeczy za co grozi mu kara pozbawienia wolności do ośmiu lat. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Na chwilę obecną wyrządzone straty opiewają na kwotę ponad 800 zł, jednak nie jest wykluczone, że suma strat może być wyższa, albowiem trwa ustalanie, czy są w tej sprawie kolejni pokrzywdzeni.

comments powered by Disqus