Nocne prace na wiadukcie nad A4. Kierowców czekać będą utrudnienia

fot. GDDKiA

W nocy z wtorku na środę (z 21 na 22 marca) drogowcy będą montować rusztowanie na wiadukcie w ciągu ul. Wielickiej nad A4. W związku z pracami pojawią się utrudnienia dla kierowców.

Na jezdni w kierunku Katowic od godziny 22:00 do 5:30 ruch zostanie zawężony do lewego pasa. Wprowadzone będzie także ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Prace będą kontynuowane dwa dni później, w nocy ze środy na czwartek (z 22 na 23 marca). Na jezdni w kierunku Katowic od godziny 22:00 do 5:00 kierowcy będą mieć do dyspozycji jedynie prawy pas, prędkość zostanie ograniczona do 80 km/h.

Na jezdni w kierunku Rzeszowa od godziny 23:30 do 5:00 kierowcy będą mieć do dyspozycji również tylko prawy pas, prędkość będzie ograniczona do 80 km/h.

– Montaż rusztowania to część prac związanych z trwającym remontem wiaduktów na węźle Kraków Wieliczka. Inwestycja obejmuje wymianę skorodowanych gzymsów, zabezpieczenie antykorozyjne balustrad i naprawę nawierzchni chodników – informuje Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace na węźle mają potrwać do połowy 2023 roku.