Nowa Huta z lotu ptaka. Niezwykła wystawa fotografii Rafała Lisa [ZDJĘCIA]

fot. Rafał Lis/mat. prasowe Nowohuckiego Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkową wystawę autorstwa Rafała Lisa. Ekspozycję „Nowa Huta z lotu drona” mieszkańcy Krakowa i turyści mogą oglądać do 20 czerwca. Wstęp wolny.

Zdjęcia Rafała Lisa pozwalają spojrzeć na najmłodszą dzielnicę Krakowa z zupełnie innej perspektywy. Oglądając Nową Hutę kadrowaną z powietrza, zwiedzający mogą dostrzec wiele detali niewidocznych z poziomu ulicy.

– Kluczowe miejsca, budynki, miejska zieleń i tereny rekreacyjne fotografowane w różnych porach dnia i roku dają obraz wielobarwności tego miejsca - wtopionego w precyzyjnie zaprojektowany urbanistyczny kształt miasta – czytamy w zapowiedzi wystawy.

Dużą rolę odgrywa światło. Zarówno to naturalne, jak i sztuczne. Dzięki niemu kadry jawią się czasem jako barwa plama czy też kunsztownie stworzona mozaika.

Dlaczego Nowa Huta?

Twórca wystawy „Nowa Huta z lotu drona”, nie bez powodu fotografuje tę dzielnicę. To tu się urodził i wychował. Nowa Huta zajmuje więc szczególne miejsce w jego sercu.

–  Rafał Lis patrzy na Nową Hutę z góry, chodząc przy tym twardo po ziemi – okiem obiektywu utrwala miejską strukturę najmłodszej dzielnicy Krakowa z całą, właściwą jej, różnorodnością. (…) Fotografią z lotu ptaka interesuje się od zawsze, pojawienie się dronów umożliwiło mu realizację tej pasji – informuje Nowohuckie Centrum Kultury.

Zdjęcia, które krakowianie i turyści mogą zobaczyć na wystawie, powstały w latach 2017-2022 przy użyciu drona Phantom 4Pro.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus