Nowa kładka jest nierówna? Urzędnicy: sprawdzimy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jakość nawierzchni nowej kładki pieszo-rowerowej nie podoba się części użytkowników. Urzędnicy uspokajają, że jeśli nierówności nie mieszczą się w dopuszczalnych normach, wykonawca będzie musiał poprawić efekty swojej pracy.

Otwarta pod koniec lipca kładka wzdłuż ulicy Kamieńskiego to jedno z większych inwestycyjnych wydarzeń w Krakowie w ostatnim czasie. Udostępnienie jej rowerzystom i pieszym odbiło się szerokim echem, a miasto, które w ostatnich latach opornie budowało nową infrastrukturę rowerową, tym razem miało realny powód, by się pochwalić.

W ostatnim czasie na tym obrazie pojawiła się jednak rysa, ponieważ część użytkowników zaczęła zgłaszać, że nawierzchnia jest nierówna, co znacznie wpływa na komfort jazdy. – Jestem bardzo zadowolony, że połączono dotychczas odcięte dla rowerzystów rejony, ale jakość wykonania jest nie do przyjęcia – pisze jeden z internautów. – Wygląda, jakby ktoś packą czy kielnią zacierał beton. Ciekawe, czy ktoś, kto odbierał tę inwestycję, przejechał po niej rowerem.

Marcin Hyła ze stowarzyszenia Miasta dla rowerów potwierdza, że równo nie jest i choć „tragedii nie ma”, to stan nawierzchni niemile go zaskoczył. Jak pisze na Facebooku, problem jest szerszy i dotyczy sposobu nadzoru nad inwestycjami w mieście.

Jeszcze nie odebrana

Urzędnicy uspokajają, że choć kładka jest już udostępniona, nie została jeszcze formalnie odebrana, a nierówności zostały zgłoszone do wykonawcy i projektanta.

– W związku z pojawiającymi się uwagami, zleciliśmy wykonanie dodatkowych pomiarów równości nawierzchni, tak by zbadać czy to indywidualne odczucia części rowerzystów czy też odchylenia od dopuszczalnej normy – mówi Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa. – Wyniki tych pomiarów będą podstawą do odebrania od wykonawcy obiektu – zapowiada.

W najbliższym czasie powinno się więc okazać, czy wykonawca znajdzie odpowiednie wytłumaczenie, a rowerzyści będą musieli się przyzwyczaić do tego, że na kładce trzęsie, czy też znów pojawi się tam ekipa budowlana.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus